Odstranění pigmentových skvrn

Laser pro pigmentaci nebo laserové omlazení pleti, bezpečně a účinně redukuje výskyt pih, pigmentace a pozánětlivé hyperpigmentace, jako jsou jizvy po akné a stařecké skvrny. Toto rychlé a neinvazivní ošetření pleti pomůže zmenšit nedokonalosti a odhalí jasnější a rovnoměrnější pleť.

Změny pigmentace pleti a laserové ošetření

Změny pigmentace pleti vznikají v důsledku nadměrné produkce melaninu a jsou označovány jako pigmentové skvrny. Tyto změny, které vznikají z různých příčin, mají odstíny od světle hnědé až po tmavě hnědou a mírně vystupují nad povrch pleti kvůli otoku rohové vrstvy. Skvrny se liší velikostí, umístěním a tvarem. S časem se pigmentové skvrny rozšiřují, stávají se více patrnými a výraznými. Kůže ztrácí svou svěžest, vypadá hruběji a esteticky méně atraktivně.

Omlazení pokožky pomocí pigmentového laseru

Omlazení pokožky zahrnuje procedury prováděné za účelem obnovení pokožky a zahrnuje odstranění pigmentových, věkem a sluncem způsobených změn.  Kůže vypadá hladce a mladistvě. Výsledky jsou obzvláště viditelné, když je procedura prováděna pro ženy v oblasti dekoltu – kůže je pružnější.

Proč je laserové ošetření efektivní?

Paprsek vysílaný laserem je dobře absorbován pigmentem melaninem, který je v pigmentových skvrnách přítomen vysoké koncentraci. Obrovské množství energie je okamžitě přeneseno na mikroskopicky malou oblast kůže. Veškerá energie je absorbována pigmentovými skvrnami kůže v extrémně krátkém časovém období, což však nestačí k ohřevu okolních tkání. Proto laserový paprsek narušuje integritu kůže a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Procedura účinně a rychle odstraňuje pigmentové skvrny a vzorec kůže se v důsledku syntézy nových buněk, stejně jako kolagenu a elastických vláken podporovaných energií vysílanou laserem, vyhlazuje.